УКР
УКР

Фільм «Мілина»: як перетворити «Щелепи» на комедію

0 - 0

Коли знімаєш напружений трилер, треба бути дуже уважним і не перегнути палку, інакше все в одну мить скотиться у фарс.

Блейк лайвли фото

Стрічка «Мілина» (The Shallows) відразу зацікавила кіношну аудиторію. Перший же трейлер обіцяв ефектну суміш класичних акулячих жахів у стилі «Щелепів» і моноспектаклю з розряду «127 годин». Десь так все й починається. Головна героїня у виконанні сексапільної Блейк Лайвлі прибуває на дикий пляж, про який колись їй розповідала мама. Саме тут дівчині доведеться не просто очистити свій розум і підкорити декілька хвиль, а опинитися в пастці далеко від берегу один на один з акулою. Байдуже, що на пляжі вона зустрічає парочку серферів, ми ж з вами розуміємо, що тут вони лишень для того, аби невдовзі загинути.

мілина фільм фото

І перша половина фільму «Мілина» на п’ятірку справляється зі своїм завданням накрутити саспенс. Кожний неймовірно майстерний кадр з під води, кожна тривожна нотка у музиці від Марко Белтрамі примушують глядачів нервувати і втискатися у крісла. Правильна атмосфера трилеру – це коли ні безмежно красива природа, ні атмосфера серфінгу не дають того спокою, який наступає при виході героїні на беріг. Необхідно відмітити й найкращу на сьогодні візуалізацію користування телефоном персонажами фільму. Коротше кажучи, спочатку здається, що режисер Хауме Кольєтт-Серра, який до цього відмітився лише зйомкою посередніх бойовиків з Ліамом Нісоном, дійсно зміг створити новий еталон фільму про напад морського хижака.

Блейк Лайвлі фото

Та далі все йде не так гладко. У другій половині фільму «Мілина» все ще продовжує радувати глядачів. Акула дійсно виявляється велетенською і дуже небезпечною, а також, як це водиться у подібних картинах, аж занадто розумною. А от героїня перестає бути звичайною жінкою і перетворюється на Рембо, який і сам себе зашити може і демонструє просто неймовірну кмітливість. Можливо, від акули набралась, або адреналін в голову вдарив. Та все це можна пробачити, зважаючи на те, як майстерно знято її протистояння з акулою.

мілина фільм фото

Все псують останні хвилин двадцять стрічки «Мілина», що немало, зважаючи на 86 хв загального хронометражу. І першою ластівкою тут стає чайка, що абсолютно нелогічно перетворюється на імпровізованого домашнього улюбленця героїні. На жаль, Кольєтт-Серра видно сам не знав, як персонажу Лайвлі вийти з ситуації. Тому жінка, що вже ледь не при смерті, враз стає дуже жвавою, а акула, з котрою ще недавно можна було в шахи грати, тупіє на очах. Починається не просто якийсь підводний бойовик, а справжній треш, апогеєм якого стає абсолютно неправдоподібна кінцівка.

Як на мене, то краще б автор просто вбив головну героїню, або хоча б залишив її без ноги, аби знала, до чого приводять пошуки пригод на самоті. Так, фільми без хеппі ендів не так добре збирають касу, але так можна було потрапити в історію кіно. Тим паче, що бюджет у 17 мільйонів з такою кралею на обкладинці в будь-якому разі відбити неважко. Але Кольєтт-Серра вирішив зробити все дідівським методом і замість потрапити в історію – вляпався в неї. Бо я не знаю, як режисер збирається пояснювати, чому під кінець його напруженого трилеру публіка в залі сміється.

Дмитро Сидоренко, спеціально для «Ранку у Великому Місті»

07.07.2016 10:00
0 - 0Загрузка...

Ведучі каналу

  Поки що немає матеріалів ...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору
  ВІТАННЯ!
  Будь ласка, допоможіть нам покращити ICTV -
  поставте 2 чесних галочки:

  1.

  2. Мені

  Будь-ласка, заповніть всі поля